среда, 15. јули 2020. Вести денес: 231
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 17 часот: 38,78 проценти во Македонија – Ова е излезноста по изборни единици

home Вести

Мицкоски со честитка за успехот на Тамара- Македонија вечна!

Мицкоски со честитка за успехот на Тамара- Македонија вечна!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со честитка за успехот на македонската претставничка на Евровизија Тамара Тодевска која го освои високото осмо место во финалето на Евровизија.

-Честитки за Тамара. Македонија вечна, порача Мицкоски.