понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 58
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Мицкоски со честитка до докторите кои направија трансплатација на срце

Мицкоски со честитка до докторите кои направија трансплатација на срце

Честитки до целокупниот тим на доктори и медицински лица кои ја направија првата трансплантацијата на срце. Воедно и како општество должиме благодарност до донорското семејство за одлуката. Ангажманот, посветеноста и стручноста на тимот доктори влева огромна надеж дека може да биде подобро и е одличен пример дека Македонија во овие тешки времиња има успешни приказни. Секој живот вреди, а вие денес спасувате животи. Честитки.

Фејсбук статус на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус