четврток, 4. март 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски со честитка до Бајден: Граѓаните очекуваат мостови на соработка, стабилност и перспектива

Мицкоски со честитка до Бајден: Граѓаните очекуваат мостови на соработка, стабилност и перспектива

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати честитки до новиот американски претседател Џо Бајден.

-Честитки за 46-от Претседател на САД, Џо Бајден.
Одговорен предизвик, но и исклучителна можност за зачувување на мирот, заштита на демократијата и обезбедувањето на иднина. Граѓаните очекуваат мостови на соработка, стабилност и перспектива, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Честитки за 46-от Претседател на САД, Џо Бајден.

Одговорен предизвик, но и исклучителна можност за зачувување на…

Posted by Hristijan Mickoski on Wednesday, January 20, 2021

Коронавирус