недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 33
home Вести

Мицкоски се сретна со младите на Ново Село: Зборувавме за за катастрофата со која се соочуваат а е наметната од власта, но и за иднината

Мицкоски се сретна со младите на Ново Село: Зборувавме за за катастрофата со која се соочуваат а е наметната од власта, но и за иднината

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се сретна со младите на Ново Село.

-Со младите на Ново Село, за катастрофата со која се соочуваат а е наметната од власта, но и за иднината, за честито Ново Село, за честа, достоинството и правдата. За нашата визија за Македонија!, стои во Фејсбук статусот на Мицкоски.

Коронавирус