сабота, 15. јануари 2022. Вести денес: 39
home Вести

Мицкоски се приклучи на хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ и донираше храна (ФОТО)

Мицкоски се приклучи на хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ и донираше храна (ФОТО)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Орце Ѓорѓиевски се приклучија во хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ и донираа храна за оние на кои им е потребно.

-Прекрасно изненадување на нашиот пункт во Драчево каде нѐ посети г-дин Христијан Мицкоски кој се вклучи во нашата акција “Нахрани 10000” и донираше храна за социјално загрозените семејства од нашата татковина. Искрено се надевам дека и сите останати политичари ќе се вклучат во оваа акција и дека ќе собереме храна за 100.000. Брате, Бог да ве благослови, напиша отецот Оливер Петровски.

Коронавирус