среда, 4. август 2021. Вести денес: 97
home Вести

Мицкоски: Се обврзувам да не ве разочарам, со заеднички сили да ја обновиме Македонија

Мицкоски: Се обврзувам да не ве разочарам, со заеднички сили да ја обновиме Македонија

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот за премиер, Христијан Мицкоски на својата фејсбук страница сподели видео спот.

 

Дајте ни шанса да ги поразиме омаловажувањата и срамот. Да победи обновата на Македонија.

Се обврзувам да не ве разочарам. Со заеднички сили да ја обновиме Македонија.

#ОдбериОбнова
#ИсправиСеМакедонијо

Коронавирус