понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 129
home Вести

Мицкоски: Сакам да бидеме политичари кои наместо да газат по црвени теписи, ќе се спуштаат со проектите на терен

Мицкоски: Сакам да бидеме политичари кои наместо да газат по црвени теписи, ќе се спуштаат со проектите на терен

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „200“ на Алсат М телевизија, говореше за својата историска улога како политичар во Македонија.

Тој истакна дека сака да даде една нова понуда кај граѓаните која ќе е симбол за политичари кои наместо да газат црвени теписи, ќе се спуштат кај граѓаните и ќе им понудат проекти.

-Сакам да понудам една нова понуда кај граѓаните која ќе е симбол за политичари кои наместо да газат црвени теписи, ќе земат со проекти и ќе се спуштат доле кај граѓаните. Јас ова го сметам како моја лична историска улога.

Коронавирус