вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски: Роден сум во Центар растев во Аеродром а средно завршив во Карев

Мицкоски: Роден сум во Центар растев во Аеродром а средно завршив во Карев

Во вечерашната емисија на Алфа Телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што кажа дека роден е во Центар растел во Аеродром а средно завршил во Карев.

„Роден сум во скопската населба Центар, Булеварот Маркс и Енгелс тоа е веднаш карши поштата, градски ѕид се вика популарно наречен по скопски тука започнуваме во овој стан потоа моите родители одлучуваат да с епреселат и одиме се преселуваме во Скопската населба Аеродром оние црвени три згради 17 катницата 10 спрат стан број 33 близу училиштето Едвељ Кардељ. Тука учам до трето одделение веќе во четврто одделение ме запишуваат тука во Лазо Трповски во скопската населба Карпош 3 општина Карпош бидејќи од Аеродром практично моите родители го продаваат тој стан и одлучуваат да купат стан во скопската населба Карпош три, тогаш се градеше оној трговски центар карпош три и практично станбениот блок и бидејќи прашање на месеци беше кога ние ќе се преселиме од таму тие ме запишаа во тоа училиште. Се сеќавам автобусот сабајле 15 ка до рекорд од рекорд 8 и стигнувавме до Лазо Трповски. Убави времиња беа навистина беше симпатично. Средно во истата населба само во Природно математичката гимназија тогаш Никола Карев тоа беше исто така една прекрасна генерација преубава генерација на супер успешни луѓе во моментот која што навистина се дружеше и навистина имаше едни прекрасни моменти“ истакна Мицкоски.

Најнови вести

Коронавирус