среда, 29. март 2023. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски: Разочаран сум од 7-те пратеници на ВМРО-ДПМНЕ кои одработија против партијата и државата, тие преку ноќ го сменија личното мислење

Мицкоски: Разочаран сум од 7-те пратеници на ВМРО-ДПМНЕ кои одработија против партијата и државата, тие преку ноќ го сменија личното мислење

Моето предвидување од таа перспектива било погрешно. Очигледно сум се надевал дека во Македонија постои право и правдина, дека судството е независно. Но, видовме дека моите претпоставки не се точни и ќе морам да научам да живеам со оваа слабост во иднина, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи на телевизија Алсат-М одговарајчи на прашањето зошто неговите прогнози дека пратеничката група е копмпактна не се реализирале.

Мицкоски додаде: „Токму од овие мотиви сум разочаран од сите 7 членови на ВМРО-ДПМНЕ кои постапија спротивно на одлука на Конгрес, на партиска програма на која биле избрани, спротивно на одлука на Централен комитет, спротивно на одлука на Извршен комитет.“

loading...

Најнови вести