вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 62
home Вести

Мицкоски прекина прес откако му се слоши на еден од градоначалниците, Заев и Шилегов не се ни завртеа кога се најдоа во иста ситуација (ВИДЕО)

Мицкоски прекина прес откако му се слоши на еден од градоначалниците, Заев и Шилегов не се ни завртеа кога се најдоа во иста ситуација (ВИДЕО)

Новиот градоначалник на Кочани, Љупчо Папазов изгуби свест и се онесвести за време на денешната прес-конференција на Христијан Мицкоски лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски веднаш штом ги забележа случувањата зад него ја прекина прес-конференцијата и се упати кон Папазов по што му помогна по што го крена во раце.

Случувањата започнува од 15 минута на видеото.

Погледнете:

Во иста ваква ситуација претходно се најдоа Петре Шилегов и Зоран Заев, кога во обраќањето на еден од митинзите колабираше жена која стоеше позади Петре Шилегов.

Шилегов речиси и да не се сврте кога жената колабираше:

А присутен беше и Зоран Заев кој воопшто не притрча да и помогне на жената.

Коронавирус