вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 107
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Мицкоски: Прават театар и играат на ниски страсти со финансирањето на партиите, ВМРО ќе издржи и победи и без тие пари, но СДСМ без рекетирани пари нема

Мицкоски: Прават театар и играат на ниски страсти со финансирањето на партиите, ВМРО ќе издржи и победи и без тие пари, но СДСМ без рекетирани пари нема

Претседателоте на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето интервју на Канал 5 телевизија истакна дека власта прави театар и игра на ниски страсти околу финансирањето на партиите од државниот буџет. Тој посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе издржи и победи и без тие пари, но СДСМ без рекетерините пари нема да може да издржи.

-Ние бевме јасни и рековме еве ВМРО-ДПМНЕ ќе ве поддржи иако не сме како вас, не фунцкионираме по принципот евро за евро, ова е партија која што е идеологија за македонскиот народ, со донации со чланарина ќе издржиме ќе платиме струја, вода. Во овие моменти одма се откажуваме ама дај барем вие про боно работете за државава. Еве нашите функционери кои што се таму про боно ќе работат, вели Мицкоски.

Коронавирус