среда, 28. септември 2022. Вести денес: 182
home Вести

Мицкоски позитивен на коронавирус

Мицкоски позитивен на коронавирус

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е позитивен на Ковид-19.

-По забележаните првични полесни симптоми, ги добив резултатите од тестирањето кои покажуваат дека сум позитивен на вирусот Ковид-19. Иако ги почитував препораките на здравствените лица, сепак се покажа дека не секогаш тоа е доволно. Чувајте го вашето здравје. Ќе го поминам и ова и на крај ќе победиме за нашата иднина, објави Мицкоски на Фејсбук.

Коронавирус