понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 153
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Вести

Мицкоски: Повикувам на обединување на опозицијата

Мицкоски: Повикувам на обединување на опозицијата

Христијан Мицкоски претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Прашањето ми е следно на порталот Инфомакс повика на обединување на опозицијата се со цел да се порази Зоран Заев.

Јас повикував цело време на обединување на опозицијата и ќе продолжам да повикувам на обединување на опозицијата што не гледам друг начин освен да се рашири фронтот и да се окрупни против Зоран Заев затоа што ќе има повторно пари, ќе има поткупи, картички, петти, шести пакет, притисоци, судии, обвинители, работни места, закани, уцени, се ќе има.

Сакаме ли и покрај нашите концептуални разлики да се помириме? Сакаме. Да го поразиме ова зло па потоа внатрешно да гледаме како ќе работиме, вели Мицкоски.

Коронавирус