среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 110
home Вести

Мицкоски после изгласаните ковид мерки во Собранието: Ова е разликата помеѓу борбата за интересите на граѓаните и борбата за провизии на власта

Мицкоски после изгласаните ковид мерки во Собранието: Ова е разликата помеѓу борбата за интересите на граѓаните и борбата за провизии на власта

Добро е што владејачкото мнозинство го прифати предлогот кој го дадов вчера за приоритетно гласање на четирите закони за помош на стопанството и граѓаните, иако таа поддршка е мала и до сега недоволна, реагира после гласањето за ковид мерките претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Се покажа дека власта има мнозинство само да си го продолжи својот мандат, но не и да носи закони за граѓаните.

Ова е разликата помеѓу борбата за лични интереси која ја застапуваат борците за провизии од власта, и борбата за интересите на граѓаните на чија страна ќе бидеме секогаш, пишува на Фејсбук Мицкоски.

Најнови вести

Локални избори 2021