вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 44
home Вести

Мицкоски поради обврски бил спречен да сведочи за 27-ми април, ако биде поканет на следното рочиште ќе посведочи за вистината

Мицкоски поради обврски бил спречен да сведочи за 27-ми април, ако биде поканет на следното рочиште ќе посведочи за вистината

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски поради однапред закажани обврски беше спречен да присуствува на рочиштето за 27-ми април, информираат од партијата.

-Доколку биде уредно поканет ќе сведочи на првото наредно рочиште. Со задоволство ќе посведочи за вистината, наспроти политичките злоупотреби и прашини кои што се креваат за овој случај, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

 

Коронавирус