вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски положи свежо цвеќе по повод 76 години од депортацијата на македонските Евреи

Мицкоски положи свежо цвеќе по повод 76 години од депортацијата на македонските Евреи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска положи свежо цвеќе по повод 76 години од депортацијата на македонските Евреи.

-76 години од депортацијата на македонските Евреи.

Да не се заборави за да не се повтори!

Хуманоста, правдата и човечноста е она што не обединува и не прави посилни, стои во Фејсбук постот на Мицкоски.

Коронавирус