сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 42
home Вести

Мицкоски положи цвеќе на спомен плочата на Ненад Серафимовски кој загина во Диво насеље: Хероите живеат вечно!

Мицкоски положи цвеќе на спомен плочата на Ненад Серафимовски кој загина во Диво насеље: Хероите живеат вечно!

Положување на цвеќе на спомен плочата на Ненад Серафимовски кој загина во Диво насеље во 2015 година, стои во Фејсбук статусот на Христијан Мицкоски.

– Загубата е ненадминлива, но остануваат сеќавањата за нивните дела по кои ќе ги паметиме. Хероите живеат вечно, пишува тој.

ЕУРО 2020

Македонија