среда, 21. август 2019. Вести денес: 86
home Вести

Мицкоски: Покрај национална, ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори

Мицкоски: Покрај национална, ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори

Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објавувајќи видео на својот Фејсбук профил.

„Македонија оди во погрешна насока.

Покрај национална ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори.

Народот да одлучи. Избори.

Нека изгрее зората на слободата“-напиша Мицкоски.