среда, 28. јули 2021. Вести денес: 178
home Вести

Мицкоски: По 15 јули да ги засукаме ракавите и да ја обновиме Македонија

Мицкоски: По 15 јули да ги засукаме ракавите и да ја обновиме Македонија

Чекор по чекор го трасиравме нашиот пат и дојдовме до овој 15 јули. Затоа не треба да тагуваме, треба да ги вратиме насмевките на нашите лица затоа што на 15 јули ќе се случи голема победа на коалицијата „За обнова на Македонија“. А, после победата да ги засукаме ракавите и да си ја обновиме Македонија.

#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова

Коронавирус