среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 5
home Вести

Мицкоски: Овој политички прогон мора веднаш да запре, знаеме дека се случува поради немоќта на власта

Мицкоски: Овој политички прогон мора веднаш да запре, знаеме дека се случува поради немоќта на власта

Овој политички прогон мора веднаш да запре, знаеме дека се случува поради немоќта на власта, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по вечерашниот протест.

-Таа е исплашена дека за многу скоро ќе дојде тој ден кога ќе се соочи лице во лице со чистата и јасна правда, меѓутоа ова што му го прават на македонскиот народ, тој нема да го заборави и ќе ги казни час поскоро, истакна тој.

Овој политички прогон мора веднаш да запре, знаеме дека се случува поради немоќта на власта. Таа е исплашена дека за…

Gepostet von Hristijan Mickoski am Dienstag, 20. Oktober 2020

 

 

Коронавирус