четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 41
home Вести

Мицкоски: Оваа антибизнис влада не доведе до пропаст, еве и доказ

Мицкоски: Оваа антибизнис влада не доведе до пропаст, еве и доказ

Вистината е немилосрдна, а на лагата и се кратки нозете. За жал, во СДСМ не ја научија лекцијата и продолжуваат да ги следат лагите на Зоран Заев, а какви се фактите? Фактите се катастрофални за граѓаните на Република Македонија. Имено, во УЈП во периодот 01.01-31.05 успеало да собере околу 3 милијарди денари или нешто под 50 милиони евра помалку од тоа што било испланирано (-8,24%). Само во првите два месеци (април и мај) од вториот квартал УЈП собрало 1,5 милијарди денари или околу 25 милиони евра помалку од планираното, напиша на Фејсбук, Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Коронавирус