четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 99
home Вести

Мицкоски: Ова е борбата за иднината на Македонија (ВИДЕО ОД ДРОН)

Мицкоски: Ова е борбата за иднината на Македонија (ВИДЕО ОД ДРОН)

Има работи во животот за кои вреди да се бориш, ова е тоа време, ова е таа наша борба, ова е борбата на нашата генерација, ова е борбата по која што ќе се паметат храбрите, мотивираните и одлучните. Ова е борбата за иднината на Македонија, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил, споделувајќи видео од дрон од вчерашниот митинг на партијата во Охрид.

Коронавирус