понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 90
home Вести

Мицкоски откри дека Заев во момент на искреност признал: „Ако немам контрола, вие ќе ме потрупате со обвиненија“

Мицкоски откри дека Заев во момент на искреност признал: „Ако немам контрола, вие ќе ме потрупате со обвиненија“

Во еден момент Зоран Заев рече „А, па вие ќе нè потрупате со обвиненија, ако ова го прифатиме“-открива лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за вчерашната лидерска средба.

-Човек што е сигурен во својата чесност, честитост, законито работење, нема таква изјава да даде, оцени Мицкоски.

Коронавирус