недела, 5. јули 2020. Вести денес: 72
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Мицкоски оствари средба со Волкмар Клајн и Јоханес Рај

Мицкоски оствари средба со Волкмар Клајн и Јоханес Рај

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил сподели статус во кои пишува дека денеска остварил средба со Волкмар Клајн, Пратеник во Германскиот Бундестаг и Директорот на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија, Јоханес Рај

Остварив средба со Волкмар Клајн, Пратеник во Германскиот Бундестаг
и Директорот на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија, Јоханес Рај. Разговаравме за проблемите, предизвиците и иднината на Република Македонија. Македонија има пријатели, потребна е волја и визија за напредок, обнова која ќе донесе подобар стандард за сите.

Парламентарни избори 2020