петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски оствари средба со лидерот на албанската опозиција, Баша

Мицкоски оствари средба со лидерот на албанската опозиција, Баша

Пред почетокот на Самитот на Европската Народна Партија во Загреб, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со лидерот на албанската опозиција Љуљзим Баша.

-Остварив средба со лидерот на албанската опозиција Љуљзим Баша. Разменивме искуства, размислувања и погледи за иднината на нашите земји и регионот. Пред нас имаме тешка задача за надминување на предизвиците и обнова која треба да донесе поубав живот на сите граѓани, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Коронавирус