сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 64
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Вести

Мицкоски оствари средба со германскиот пратеник Клајн

Мицкоски оствари средба со германскиот пратеник Клајн

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски синоќа во Скопје оствари работна вечера со Пратеникот во Германскиот Бундестаг од Партијата ЦДУ, Волкмар Клајн.

-Во текот на средбата беа нагласени добрите односи помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и ЦДУ. Соговорниците се согласија дека е потребно понатамошно развивање на меѓусебните односи со цел афирмација на взаемните идеолошки вредности, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски ги елаборираше ставовите на ВМРО-ДПМНЕ поврзани со стратешките надворешно- политички приоритети на партијата.

Коронавирус