среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Вести

Мицкоски од Свети Николе: На Македонија и треба надеж, заедно ќе ја поразиме оваа каста на власт

Мицкоски од Свети Николе: На Македонија и треба надеж, заедно ќе ја поразиме оваа каста на власт

Бев во Свети Николе, преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро. На овие луѓе премногу долго им било ветувано дека ќе биде подобро, но нема ништо од тоа. На Македонија и треба надеж, но пред се обнова која ќе донесе подобро утре и подобра иднина за сите. Таа обнова ќе ја донесеме и за таа обнова ќе се бориме заедно. И заедно ќе ја поразиме оваа каста на власт, напиша на својот Фејсбук профил Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Најнови вести

Локални избори 2021