вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 135
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Мицкоски од Струмица: Нека одмори бентлито на власта, ние ќе ја обиколиме цела Македонија

Мицкоски од Струмица: Нека одмори бентлито на власта, ние  ќе ја обиколиме цела Македонија

Штотуку дојдов во Струмица, вечер ќе присуствувам на трибина и разговор со граѓаните, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил.

– Кажувам за да не ме мислат роднините и пријателите на премиерот, нека одмори бентлито на власта, бидејќи ќе му претстои напорна работа зошто ние ќе ја обиколиме цела Македонија, секој град, село, маало и улица посветени на ширењето на вистината, борбата за правда и вербата во вредности. За Македонија, напиша Мицкоски.

Парламентарни избори 2020