понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 158
home Вести

Мицкоски од Радовиш: Домашните компании мора да се поддржат со конкретни проекти и тие се р’бетот на нашата економија

Мицкоски од Радовиш: Домашните компании мора да се поддржат со конкретни проекти и тие се р’бетот на нашата економија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ сподели статус на Фејсбук во кои што пишува дека денеска бил во работна посета на Радовиш и таму остварил посета на успешен домашен бизнис.

-Во Радовиш остварив посета на успешен домашен бизнис пример на компанијата Вергови, како и преставници на транспортните компании од овој регион. Домашните компании мора да се поддржат со конкретни проекти и тие се р’бетот на нашата економија. За да се развиваат клучна е борбата против распространетата корупција и заштита на правната држава. ВМРО-ДПМНЕ знае што им треба на стопанствениците и тие ќе ја добијат подршката по смена на власта. Обновата доаѓа!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус