петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 49
home Вести

Мицкоски од Прилеп: Во овие тешки времиња за Македонија и граѓаните посакувам што побрзо да се избави земјата од овие црнила, делби и назадување

Мицкоски од Прилеп: Во овие тешки времиња за Македонија и граѓаните посакувам што побрзо да се избави земјата од овие црнила, делби и назадување

Денес е Велики Петок, тежок ден и голем празник за православните верници. Го посетив црковниот храм Св. Благовештение во Прилеп. Во овие тешки времиња за нашата Македонија и сите нејзини граѓани посакувам што побрзо да се избави земјата од овие црнила, делби и назадување, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

-И голем број на граѓани се незадоволни, гневни, чувствуваат апатија, и тоа чувство е со причина, затоа ние ќе донесеме надеж и вистински напредок, решенија за проблемите, одговорот на апатијата е единствено со масовност на изборите и глас за правдата, честитоста и развојот. За Македонија!, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Коронавирус