понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 143
home Вести

Мицкоски од Пелистер: Или ќе достигнете повисока точка денес или ќе ги тренирате вашите сили за да може да се искачите повисоко утре

Мицкоски од Пелистер:  Или ќе достигнете повисока точка денес или ќе ги тренирате вашите сили за да може да се искачите повисоко утре

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска го искачи Пелистер од каде објави свој статус на Фејсбук.

-Стив, Илинден и конечно Пелистер, Битола, Република Македонија ??
Наместо трка на 100 метри, одбирам маратон, за стигнување до целта и финална победа.

“На планините на висината никогаш не се искачувате залудно. Или ќе достигнете повисока точка денес или ќе ги тренирате вашите сили за да може да се искачите повисоко утре” Фридрих Ниче, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус