недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски од Охрид: Нема простор за разочарување, туку за борба – Силно ќе победиме, нема да дозволиме ништо да не поколеба

Мицкоски од Охрид:  Нема простор за разочарување, туку за борба – Силно ќе победиме, нема да дозволиме ништо да не поколеба

Денес кампањата ја започнуваме од Охрид. Заедно со Игор Дурловски разговаравме со охриѓани. Се гледа нивната разочараност од неправдите кои ги имаме од оваа власт.

На овие избори граѓаните имаат два избора, Македонија или актуелната власт, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Од Охрид им порачуваме дека силно ќе победиме, нема да дозволиме ништо да нѐ поколеба. Нема простор за разочарување, туку за борба, порачува Мицкоски.

Македонија е со наведната глава и свтикана кичма. А, тоа е така затоа што се што ветија, ништо не исполнија.

Време е за почит и развој. Време е за обнова и повеќе за секого. За насмеани лица и Македонија исправена и горда.

#ИсправиСеМакедонијо и одбери #Обнова!

Коронавирус