понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 120
home Вести

Мицкоски од Лозово: Лозово ќе се избори за правда, за честитост и вредности

Мицкоски од Лозово: Лозово ќе се избори за правда, за честитост и вредности

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се сретна со жителите на населеното место Лозово.

-Лозово ќе се избори за правда, за честитост и вредности. Народот е против оваа власт. Неправдата е состојба на совеста на човека, а власта има нечиста совест.

Владата мора да биде поразена за да Македонија тргне напред. 21 април е првиот чекор за пораз на ова зло, стои во неговиот пост на Фејбсук.

Коронавирус