вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 150
home Вести

Мицкоски од кочанско Тркање: Народот се самоорганизира против страотниот пожар, потребна е помош!

Мицкоски од кочанско Тркање: Народот се самоорганизира против страотниот пожар, потребна е помош!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во моментот сум во Тркање-Кочанско, огнот е над селото.

-Народот се самоорганизира против страотниот пожар, потребна е помош, ова е жалната слика вечерва.
Се даваат надчовечки напори за локализирање на стихијата, вели Мицкоски.

Коронавирус