вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Вести

Мицкоски од Кочани: Народот е вознемирен и бара помош, апел до власта за итна реакција!

Мицкоски од Кочани: Народот е вознемирен и бара помош, апел до власта за итна реакција!

ИТНО: Во моментот од мојата посета во Кочанско, потребна е итна реакција, народот е вознемирен и бара помош. Апел до власта за итна реакција!

Оваа порака ја испрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој вечерва отиде во Кочани да биде меѓу народот кој се бори со големи пожари.

Коронавирус