понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 24
home Вести

Мицкоски од Јегуновце: Гласот за Пендаровски е глас за Заев- затоа потребен е жолт картон за оваа власт

Мицкоски од Јегуновце: Гласот за Пендаровски е глас за Заев- затоа потребен е жолт картон за оваа власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на општина Брвеница.

Мицкоски пред граѓаните рече дека гласот даде за кандидатот за претседател на државата Стево Пендаровски е всушност глас даден за Зоран Заев и продолжување на неговите криминални политики од кои единствен интерес имаат тие двајца и СДСМ, додека граѓаните живеат се полошо.
Мицкоски ја искомнетира и вчерашната изјава на Пендаровски каде што изјави дека доколку го застане полиција поради брзо возење нема да го казни бидејќи го знаеле од телевизија.

Денеска не знам дали можевте да видите , но јас видов еден исечок од обраќањето на кандидатот за претседател на Зоран Заев, бидејќи не можам поинаку да го наречам човекот кој што во мафијашки стил во еден скап скопски хотел беше номиниран од деспотот Заев и избран. Не можам поинаку да го наречам кандидатот на Зоран Заев, тоа е паричка со лице и опачина, иста паричка е тоа. Го слушам и вели, замислете мене да ме сопре припадник на МВР и тој припадник да ме сопре затоа што возам со недозволена брзина, што мислите вика ќе ме казни? Па се смее онака шеретски помалку несмасно. И потоа сфаќа што кажал откако вели дека самиот си го дава одговорот на прашањето, нема шанси да ме казни бидејќи ме знае од телевизија. Го знаеле од телевизија, замислете затоа нема да го казнат, но па вели може ќе ме казни, ама само ако е од овие вмровците, вели Мицкоски.

Според претседателот Мицкоски ова е всушност разликата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, бидејќи Заев, Пендаровски и СДСМ ги поделиле граѓаните.
Е тоа е суштинската разлика помеѓу нас и господа од СДСМ, вас. Што вие го поделивте народот како никогаш досега, кажа Мицкоски.

Коронавирус