среда, 23. септември 2020. Вести денес: 52
home Вести

Мицкоски од Ѓорче Петров: Бог нека ја чува Македонија! Христос се роди!

Мицкоски од Ѓорче Петров: Бог нека ја чува Македонија! Христос се роди!

Традиционално за Бадник во црквата Св. Петар и Павле во Ѓорче Петров. Нека Бог дарува здравје, среќа, разбирање и сила за предизвиците кои следат. Заедно ќе се избориме за обнова, за промени, правда и принципи. За нова шанса и надеж за подобра иднина. Бог нека ја чува Македонија! Христос се роди. Навистина се роди, напиша на својот Фејсбук профил Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Коронавирус