вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 42
home Вести

Мицкоски од Битола: Победата лежи во поразот на заевизмот

Мицкоски од Битола: Победата лежи во поразот на заевизмот

Луѓето се чуствуваат измамени, луѓето се чуствуваат понижено од оваа власт. Ветуваа плата од 500 евра, а такви плати нема. Ветуваа добра бизнис клима, а единствено што направија е што покачија даноци кои сега ги плаќа народот, напиша на Фејбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус