вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 176
home Вести

Мицкоски: Очекувам убедлива победа на изборите

Мицкоски: Очекувам убедлива победа на изборите

Не очекувам одложување на изборите, и очекувам убедлива победа на изборите, ова го изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за КУРИР.

-Заев гледајќи ја шпанската криза не може и несака да сфати дека постои македонска криза на власта. Во која власта нема веќе легитимитет да носи одлуки. Не очекувам одложување на изборите, и очекувам убедлива победа на изборите. Власта е во колективна паника и е фрагментирана на десетици струи и тивки жаришта на конфликти кои во периодот што следи ќе се засилуваат. Убеден сум дека граѓаните ќе одберат обнова,a тоа ќе значи промени кон подобро и многу работа, изјави во интервју за КУРИР претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Коронавирус