четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 55
home Вести

Мицкоски: Очекувам собранието да биде распуштено во среда

Мицкоски: Очекувам собранието да биде распуштено во среда

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Кавадарци каде ги презентира мерките кој тој самиот ги презентираше вчера, беше запрашан дали очекува во среда собранието да биде распуштено.

Прашање: Очекувате ли оваа недела да биде распуштено македонското Собрание?

            Одговор: Да во среда очекувам да биде распуштено македонското Собрание. Како што се договоривме на оној состанок кај претседателот на државата, господинот Пендаровски. Очекувам сите политичари да си стојат на договореното, одговори Мицкоски.

Коронавирус