петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 41
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода

home Вести

Мицкоски: Очекувам исполнет цензус и победа на Гордана за Претседател

Мицкоски: Очекувам исполнет цензус и победа на Гордана за Претседател

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Охрид во гостување на ТВ Алфа изрази оптимизам околу достигнувањето на цензусот и победа на Кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Силјановска Давкова.

– Секаде во Република Македонија се чувствува онаа енергија, се чувствува желбата Република Македонија да ја ослободиме од овој деспотизам кој што денес се темели на погрешни вредности, констатира Мицкоски.
Луѓето се ослободија очекувам дека во вториот круг поддршката за Гордана Силјановска Давкова ќе биде огромна и со тоа ќе се потврди вољата на мнозинството граѓани во Република Македонија, а очекувам да биде исполнет цензусот и во недела да имаме повеќе од 724.000 гласачи кои што ќе излезат, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус