четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 116
home Вести

Мицкоски: Неспособноста чини премногу- Спасете ја Македонија, одете си!

Мицкоски: Неспособноста чини премногу- Спасете ја Македонија, одете си!

Неспособноста чини премногу. Спасете ја Македонија. Одете си!, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, споделувајќи видео со траорни фотографии од пожарите кои ја зафатија Макеоднија.

-„Граѓаните оставени без помош“, „Неспособна власт“, „Македонија гори“, „Веќе никој е бара одговори од власта, бара одговорност!“, стои во видеото.

Коронавирус