понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски: Неправда е кога убијци на деца шетаат на слобода, патриоти се судат на 2 века казна, а терористи на ИСИС само 6 години.

Мицкоски: Неправда е кога убијци на деца шетаат на слобода, патриоти се судат на 2 века казна, а терористи на ИСИС само 6 години.

Бев во Демир Капија. Порачав дека нашата борба е за правда, нивната е само за власт со која ќе донесат нова неправда. И треба да се знае дека во оваа битка народот е на една страна, а Зоран Заев и Стево Пендаровски на друга, напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус