недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 59
home Вести

Мицкоски: Немањето вакцини е доказ за огромната неспособност, нема дно кое не го пробија

Мицкоски: Немањето вакцини е доказ за огромната неспособност, нема дно кое не го пробија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека немањето вакцини е доказ за огромната неспособност на цел еден систем.

-На човек му се смачува од нивното незаење и неспособност. Наместо оправдувања, треба да се пишуваат оставки. Нема дно кое не го пробија, пишува Мицкоски на Фејсбук.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија