среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 156
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Мицкоски: Нема цена која ќе ме натера да прифатам дека до 45-та година Македонците биле Бугари

Мицкоски: Нема цена која ќе ме натера да прифатам дека до 45-та година Македонците биле Бугари

Нема цена која ќе ме натера да прифатам дека до 45-та година Македонците биле Бугари и дека македонскиот јазик бил бугарски, пишува на својата Фејсбук страница лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Коронавирус