среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 28
home Вести

Мицкоски: Нека Бог дарува бериќет, здравје и победа над злото

Мицкоски: Нека Бог дарува бериќет, здравје и победа над злото

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод најголениот христијански празник Божиќ денеска беше во посета на храмот во Скјопје од каде сподели и статус на Фејсбук.

-Раѓањето Христово Божиќ освен традиција, е и верба и слава. Нека Бог дарува бериќет, здравје и победа над злото. Повеќе насмевки и повеќе среќа за секого. Христос се роди!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Раѓањето Христово Божиќ освен традиција, е и верба и слава. Нека Бог дарува бериќет, здравје и победа над злото. Повеќе насмевки и повеќе среќа за секого. Христос се роди!

Posted by Hristijan Mickoski on Четврток, 07 јануари 2021

Локални избори 2021