среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски: Нашиот став за референдумот ги обединува оние кои ќе апстинираат и кои се против договорот

Мицкоски: Нашиот став за референдумот ги обединува оние кои ќе апстинираат и кои се против договорот

Во гостувањето на 24 Анализа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски порача дека  ставот на ВМРО-ДПМНЕ  за референдумот ги обединува оние кои ќе апстинираат и кои се против договорот

-Претпоставувам некој ќе одлучи да повика на апстиненција, претпоставувам некој ќе одлучи да повика против, и сето тоа е во рамките на нашиот став, тоа е убавината на нашиот став. Тоа е демократски, порача Мицкоски.

Најнови вести

Коронавирус