петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски: Народот е определен, надежта e родена, за секој човек во Македонија, заеднички за новата иднина!

Мицкоски: Народот е определен, надежта e родена, за секој човек во Македонија, заеднички за новата иднина!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека народот е определен, надежта e родена, за секој човек во Македонија, заеднички за новата иднина.

-Народот е определен. Надежта e родена. За секој човек во Македонија. Заеднички за новата иднина. Победа и голема одговорност!
Ви благодарам народе на Македонија!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус