четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 81
home Вести

Мицкоски: Наместо да имаат на мисла како да спасат животи, тие смислуваат лажни вести, брзо по пандемијата ќе се види кој лажел, а богами и кој крадел

Мицкоски: Наместо да имаат на мисла како да спасат животи, тие смислуваат лажни вести, брзо по пандемијата ќе се види кој лажел, а богами и кој крадел

Во овие тешки моменти на голема криза, наместо да имаат на мисла како да спасат животи, тие смислуваат лажни вести. Но, вистината победува. И уште една голема благодарност до премиерот на Словенија и пријател на Македонија, Јанез Јанша, реагира преку социјалната мрежа на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Што се однесува до бројот на тестовите, брзо по пандемијата ќе се види кој лажел, а богами и кој крадел. Да се фокусираме сега на она што е најважно за граѓаните, здравјето и спасот од сиромаштија, порачува Мицкоски.

Коронавирус