сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски најави покачување на пензиите два пати годишно

Мицкоски најави покачување на пензиите два пати годишно

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со порака до пензионерите од денешниот народен собир.

-За пензионерите ветувам враќање на стариот модел, каде што два пати годишно растеа пензиите. Тоа што им го укина Зоран Заев заедно со Мила Царовска. Раст на пензиите според трошоците за живот и порастот на просечната плата во Македонија, два пати годишно. Се обврзуваме дека тоа ќе го направиме, порача тој.

Коронавирус